Forum Stowarzyszenie Quadowa Grupa Południe
Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Wersja do druku

+- Forum Stowarzyszenie Quadowa Grupa Południe (https://www.sqgp.pl/forum)
+-- Dział: QUADOWY GARAŻ (https://www.sqgp.pl/forum/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Dział: Wyposażenie / Tuning (https://www.sqgp.pl/forum/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy (/showthread.php?tid=336)

Strony: 1 2 3 4


Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Zmora - 23-10-2018

Zaczniemy więc od początku Smile

3 Członków SQGP postanowiło nabyć od firmy Quadowanie.pl Intercomy T-Rex FreedConn.
Osobiście jak wiecie jestem obecnie od 2 lat posiadaczem F5MC firmy Interphone 

Pierwsze od czego należy zacząć to cena która w dodatku jest specjalna dla członków SQGP.

Cena za F5MC na Allegro waha się w granicach 600 zł - za parę trzeba liczyć około 1000 zł
Cena za T-Rex dla SQGP to 400 zł, nie występują w parach więc cena 800 zł 

Co mamy w zestawie T-Rex FreedConn:

[Obrazek: 957768c7551faae0med.jpg]
  • mikrofon zespolony ze słuchawkami na bacie pasującym głównie do kasku otwartego
  • mocowanie do kasku za pomocą zacisku wraz z kluczykiem
  • intercom z rozkładaną anteną
  • kable do wyjścia aux
  • mikrofon do aux
  • rzepy do mocowania słuchawek w kasku
  • PILOT do sterowanie!!
  • ładowarka, również do 220   
[Obrazek: c48559801abf19fdmed.jpg]
  • mikrofon na bacie pasującym do kasku otwartego
  • mikrofon do kasku zamkniętego
  • mocowanie do kasku za pomocą zacisku wraz z kluczykiem
  • mocowanie do kasku na taśmie dwustronnej
  • dodatkowe 2 zapasowe osłony na mikrofony
  • intercom
  • kable do wyjścia aux
  • rzepy do mocowania słuchawek w kasku
  • Ładowanie tylko przez USB
     
Oba produkty są zapakowane solidnie i ładnie. Teraz przechodzimy do bohatera naszego postu czyli T-Rex

Pierwsze spostrzeżenie: 
- na plus: ładowarka, mikrofon aux, cena - 200 zł oszczędności, pilot do sterowania
- na minus: brak mikrofonu do wersji szczękowej, jakość jednak widać że to "chiński plastik"

Ponieważ jestem posiadaczem F5MC założymy zestaw także Martiemu i zrobimy testy porównawcze ale to na samym końcu

Informacja jak parować - by English ;Wink


oraz instrukcja po Polsku
freedconn.pl


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Mati - 23-10-2018

Mam i ja okok

Do tej pory używałem ( i mam w 2-gim kasku : freedconn t-com )

Dziś zamontowałem t-rexa więc kilka spostrzeżeń na początek:

1. montaż dość łatwy i prosty / choć LS2 nie ma miejsc na sluchawki - 3 ba lekko "stuningować" /,
2. duży + to to , że można sparować 2 telefony
3. obsługa ( po przeczytaniu instrukcji) dość prosta i intuicyjna: wykonywanie/odbieranie/odrzucanie połączeń, radio, mp3, komunikaty głosowe na +

Parowanie ze ZMORA udało sie bez klopotu

testy łączności już w najbliższym czasie okok

w załączeniu instukcja w języku PL


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Wojtek - 23-10-2018

Pierwsza uwaga do parowania więcej niż 2 urządzeń. Pamiętajcie kto się z kim parował bo jest to istotne w przypadku utraty połączenia. Parując A z B, B z C, C z D w przypadku utraty połączenia z C wznowienie może być wykonane automatycznie ( około 2 minut od ponownej widoczności ) albo tylko z urządzenia B. W przypadku prob z innych urządzen bedziecie siebie rozłączać i łączyć bez konca az potrzebne będzie ponowne parowanie


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Zmora - 23-10-2018

Wojtek, to ciekawe..bo to oznacza że jest to inna forma niż w F5MC - tam jest jedna baza i do niej są parowane pozostałe intercomy.


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Mati - 24-10-2018

To teraz pytanie.../
Kto jest A a kto B.... i jak to Ew sprawdzić ?


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Wojtek - 24-10-2018

Najlepiej zapamiętać na etapie parowania ale przypomnieć można sobie podczas łączenia kto kogo dołączy do grupy. Muszę posłużyć się przykładem.
Sławek ( A ) łączy się z Matim ( B ). Mati ( B ) łączy się z Yoshim ( C ). Yoshi ( C  ) łączy się z małżonką  ( D,   ale to chyba nie przez bluetooth  Smile ).
Wszyscy się słyszą ale w przypadku kiedy np Yoshi postanowi wejsć na siku do piwnicy i po powrocie chce się szybko dołączyć to musi to zrobić albo on albo Mati.
Jezeli zrobi to Sławek ( A ) to efektem będzie rozłączenie  Matiego ( B )

W razie pytań służę pomocą.


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Zmora - 24-10-2018

nie odpowiedziałeś na moje pytanie - ewentualnie sami to przetestujemy - czy można parować wszystko do jednego? czy konieczny jest ten łańcuszek ?


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Wojtek - 24-10-2018

Prawidłowe parowanie to właśnie łańcuszek i tak parują się bez problemu. Nie próbowałem parować wszystkich do jednego więc możecie to sprawdzić ale wydaje mi się że to nie zadziała.


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Mati - 25-10-2018

W filmikach na YT są instrukcje parowania tak jak Wojtek opisał.... do jednego chyba nie ma możliwości.... ale sprawdzimy


RE: Intercom T-Rex firmy FreedConn - testujemy/opiniujemy - Yoshi - 28-10-2018

Jak na razie jestem mega zadowolony!!! Trzy dni jazdy z nim i bateria dopiero zaczęła się odzywać, że można by ją naładować. Zasięg po pierwszym teście w terenie jest zadowalający i to nawet ze złożonymi antenkami (zapomnieliśmy o nich Wink ). Testujemy dalej i więcej coś na pewno się wypowiemy Smile